Welcome to the Croatian Language Corpus   Croatian
   home |  Riznica |  documentation |
TS [n.d.], Poraz Tottenhama, veliki preokret Liverpoola () [word count] [005100].

<div type="članak">
        <p>U prvoj nedjeljnoj utakmici sedmog kola Premiershipa nogometaši Boltona slavili su na gostovanju kod West Hama 3-1. Pogocima Kevina Cyrila Daviesa i Garyja Cahilla Bolton je već do poluvremena vodio 2-0. Carlton Cole vratio je West Hamu nadu u preokret, ali je Matthew Taylor pogotkom u 86. minuti utakmice potvrdio Boltonovu pobjedu. Boltonu je to druga pobjeda ove sezone, druga gostujuća, dok je West Ham upisao treći poraz.</p>
        <p>Tottenham Luke Modrića i Vedrana Ćorluke nastavlja s katastrofalnim igrama u engleskom Premiershipu ove sezone. Bolji od Tottenhama u 7. kolu na White Hart Laneu bio je Hull 1-0. Iako je Tottenham tijekom utakmice imao više loptu u posjedu (66%), i više udaraca prema golu od Hulla (26-10), doživio je novi poraz, već peti ove sezone. Ćorluka i Modrić odigrali su svih devedeset minuta za Tottenham, a jedini pogodak na utakmici zabio je Marcio Geovanni.</p>
        <p>Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Aston Villu 2-0 golovima Joea Colea i Nicolasa Anelke, dok je Liverpool u velikim preokretom upisao sva tri boda na gostovanju kod Manchester Cityja.</p>
        <p>Na poluvremenu je City vodio 2-0 golovima Stephena Irelanda i Javiera Garrida (iz slobodnog udarca), ali u nastavku Liverpool ubacuje u <FONT COLOR="#CC3300"><b>brzinu</b></FONT> više i dolazi do pete pobjede sezone. Dva gola za Liverpool postigao je Fernando Torres, prvi na asistenciju Arbeloe s ruba peterca, drugi na asistenciju Gerrarda glavom iz kornera, dok je pobjednički gol zabio Dirk Kuyt u drugoj minuti sučeve nadoknade. Kuyt je loptu u gol pospremio nakon odbijenog Torresovog udarca. Spomenimo da je City od 77. minute igrao s igračem manje jer je crveni karton zbog grubog starta na Xabija Alonsa zaradio Pablo Zabaleta.</p>
        <p>Četvrtu pobjedu ove sezone upisao je i Portsmouth kod kuće protiv Stokea 2-1. Golove za Portsmouth postigli su Peter Crouch i Jermaine Defoe.</p>
        <p>Utakmicom Evertona i Newcastlea na Goodison Parku kompletirano je sedmo kolo engleskog nogometnog prvenstva. Iako je Everton imao vodstvo 2-0 na poluvremenu, u samo dvije minute nastavka došlo je do preokreta. Everon je poveo preko Mikela Artete iz jedanaesterca, nakon što je u kaznenom prostoru Nicky Butt srušio Leightona Bainesa. Drugi pogodak za Everton postigao je Marouane Fellaini i činilo se da će Everton sigurno doći do pobjede. Međutim početkom nastavka u dvije minute Newcastle dolazi do izjednačenja golovima Stevena Taylora i Damiena Duffa.</p>