Welcome to the Croatian Language Corpus   Croatian
   home |  Riznica |  documentation |
Davorin Olivari [n.d.], Balaban i Mandžukić preporodili Dinamo u drugom poluvremenu! () [word count] [003661].

<div type="podnaslov">
        <p>Zadar je protiv Dinama na poluvremenu vodio sa 2-0, ali su Modri nošeni Balabanom i Mandžukićem preokrenuli na 3-2. Dva pogotka idu na dušu zadarskog vratara</p>
      </div>
      <div type="članak">
        <p>Vratar Antonio Ježina sigurno će po zlu pamtiti večerašnju utakmicu. Mladi čuvar mreže Zadrana najzaslužniji je za Dinamovu pobjedu u Stanovima, za veliki preokret kojim se Ivankovićeva momčad vratila iz mrtvih. Dinamo je pobijedio ne zbog velike igre nego isključivo zbog slabosti Zadra, ponajprije spomenutog vratara, koji nije imao svoj dan. Bez obzira na preokret i nastavak niza nepobjedivosti, Branko Ivanković ne može i ne smije biti zadovoljan igrom svojih štićenika.</p>
        <p>Ono što je Dinamo pokazao u prvom poluvremenu bilo je uistinu jadno, ispod svake razine. Tako su Modri igrali u sezoni kad su ispali u Ligu za ostanak. Ivanković se mora pitati gdje se izgubilo htijenje, želja i motivacija njegove momčadi, zašto su dečki tako kriminalno loše odigrali prvih 45 minuta, zašto su bili blijedi, nezainteresirani? Možda picigin, skokovi u vodu i glisiranje nisu bili idealna priprema za utakmicu?</p>
        <p>U prvom dijelu, koji su završili sa dva gola zaostatka, Modri su uistinu djelovali kao na godišnjem odmoru, nudili su dojam izgubljenih igrača na zabavi gdje se slučajno pojavila nogometna lopta.<lb />Međutim, u drugoj su dionici ipak ubacili u višu <FONT COLOR="#CC3300"><b>brzinu</b></FONT>, a i nesretni Ježina darovao im je najmanje dva pogotka. Zadar se već nakon prvog raspao i bilo je sasvim jasno da će izgubiti utakmicu. Modrima dakako treba odati priznanje što su smogli snage za pobjedu, koja je u prvom dijelu izgledala jako, jako daleko. Sposobnost vraćanja u utakmicu imaju samo jake momčadi pa je Dinamo pokazao da to uistinu i jest.</p>
        <p>Međutim, igrom koju je ponudio u Stanovima, u kojima, zanimljivo, nije bilo velikog pritiska publike, ne može ni najmanje nauditi ukrajinskom prvaku Šahtaru. Za čudo u Maksimiru morat će odigrati mnogo bolje, požrtvovnije, motiviranije i idejno bogatije. <lb />Ipak, vrijedi svakako peta pobjeda u nizu, zadržavanje pobjedničkog duha i vjere da se momčad može izvući i kada to izgleda nemoguće, makar i uz pomoć suparničkog vratara. Zadranima pak ostaje žal za propuštenim sinoć u renoviranim Stanovima. Pod svjetlima reflektora, nažalost, pokazali su provincijske nogometne domete.</p>
        <p>POGOCI:</p>
        <p>
          <hi rend="bold">1:0 - Župan (20-11 m)</hi> - Mitrović je ušao u šesnaesterac i prešao Kelavu, a on ga je srušio. Sudac Batinić nije dugo dvojio nego je unatoč protestima gostiju pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je kapetan Dragan Župan. Poslao je Kelavu na jednu, a loptu na drugu stranu.<lb /><lb /><hi rend="bold">2:0 - Terkeš (32)</hi> - Župan je ubacio s desne strane, a najspretniji u Dinamovu šesnaestercu bio je Želimir Terkeš, koji je majstorski pogodio glavom.</p>
        <p>
          <hi rend="bold">2:1 - Balaban (55)</hi> - Balaban je izveo slobodni udarac sa 20 metara lijevo iskosa. Precizno je gađao, poslao loptu pokraj živog zida, a vratar Ježina nije ju uspio uhvatiti i ona se od vratnice odbila u gol.<lb /><lb /><hi rend="bold">2:2 - Mandžukić (61)</hi> - Napadač DInama je prihvatio loptu na lijevoj strani Zadrova šesnaesterca, prevario čuvara i snažno i precizno tukao sa 12 metara. Ježina je opet morao po loptu u mrežu.<lb /><lb /><hi rend="bold">2:3 - Balaban (71)</hi> - Hrgović je uposlio Balabana, a on se između dva Zadrova igrača provukao u šesnaesterac i kada su svi očekivali povratnu loptu, Balaban se odlučio za udarac u prvi kut kojim je prevario mladog vratara Zadra.</p>