Welcome to the Croatian Language Corpus   Croatian
   home |  Riznica |  documentation |
Danijel Vukušić [n.d.], Marko Popović odveo Hrvatsku do pobjede () [word count] [001879].

<div type="podnaslov">
        <p>U posljednjoj utakmici Svjetskog kupa Repešina momčad je u Crikvenici s pola koša svladala hitre Australce i tako uzvratila gostima za poraz u prvom okršaju</p>
      </div>
      <div type="članak">
        <p>Pred očima Mirka Novosela i Mateja Mamića Hrvatska je u Crikvenici
uzvratila Australcima za poraz te s jednim košem razlike pobijedila
hitru zelenu momčadU uvertiri utakmice Marku Popoviću, kolega Dražen Brajdić predao je tradicionalni trofej Večernjeg lista kao najboljem košarkašu Hrvatske u 2007. godini.</p>
        <p>Izbornik Jasmin Repeša ovoga je puta bio bez Planinića (Ahilova tetiva), Ukića (u Trevisu na liječničkom pregledu za Toronto Raptorse), te Prkačina (odmor). Igrao nije ni Stanko Barać, zbog ozljede koljena. Na tribinama tek 200 gledatelja (ulaznice 40 kuna).</p>
        <p>Nadmetanje je počelo ravnopravno do 6. minute u koju naši idu u seriju 8:0 te predvođeni Popovićem i centarskim parom Nicević - Bagarić idu na 10 razlike (24:14). Hrvatska je u prednosti bila i na poluvremenu sa Bagarićem kao najučinkovitijim (9 koševa), te 65 posto šuta za dva poena nasuprot australskih 52 posto.</p>
        <p>Repešina momčad prednost je održavala i u prvoj polovici treće četvrtin, ali onda Australci, premda samo 15 minuta s najboljim igračem Andersenom u sastavu, ubacuju u višu <FONT COLOR="#CC3300"><b>brzinu</b></FONT>, rade seriju od 10:0 i dolaze u prvo vodstvo na utakmici (44:45). Treću četvrtinu gosti su dobili sa 10 razlike (23:13) te na odmor prije posljednje dionice otišli sa četiri koša prednosti.</p>
        <p>Posljednjih 10 minuta donijelo je podosta pogrešaka, no i iznimno zanimljivu završnicu. "Klokani" su opet zaigrali  sto na sat, pokušavali presingom srušiti hrvatski napad već u začetku. Hrvatska uzvraća preko Marka Banića, te prvenstveno najboljeg i najefikasnijeg igrača utakmice Marka Popovića. Banićevih šest koševa u 60 sekundi zaokružilo je hrvatsku seriju od 12:0 te potpuni obrat i vodstvo 66:61.</p>
        <p>Dvije minute prije kraja Popović tricom sa 8 m domaću prednost diže na lijepih 8 koševa viška (78:70). Kiksevi u obrani koje čine naši dečki vraćaju Australce u igru, ali Popović ne dopušta novi poraz. Sa dva precizna slobodna bacanja 14 sekundi prije kraja rješava stvar jer na semaforu piše 82:78. Burtonova trica sa sirenom tek je kozmetički ublažila australski poraz.</p>
        <p>Po isteku utakmice izbornik Jasmin Repeša je, kako je i najavio, priopćio imena dvojice hrvatskih košarkaša koji neće na Akropolis kup niti na olimpijske kvalifikacije u Ateni: Damjan Rudež i Ante Tomić. Hrvatski reprezentativci prije polaska u Atenu imaju dva dana odmora.</p>
        <p>
          <hi rend="bold">Hrvatska -  Australija 82:81 </hi>(24:19, 17:16, 13:23, 28:23)</p>
        <p>
          <hi rend="bold">CRIKVENICA</hi> - Gradska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Herceg, Jovović i Hordov (svi Hrvatska).<lb /><hi rend="bold">HRVATSKA</hi>: Rudež, Kus 10 (6-6), Popović 18 (4-4), Longin 7, Markota 5, Tomas 9 (4-6), Rozić 1 (1-2), Nicević 12 (4-4), Lončar 3 (3-6), Banić 8 (0-1), Bagarić 9 (1-1).<lb /><hi rend="bold">AUSTRALIJA:</hi> Anstey 12 (5-5), Mills 11, Kendall, Newley 6, Burton 11, Worthington 2 (0-1), Saville 2, Andersen 2 (2-2), Nielsen 7, Ingles 5, Redhage 6 (2-3), Barlon 17.</p>