<div type="naslov">
        <p>Sammir spasio Dinamo, Abdurahimi srušio Slaven!</p>
      </div>
      <div type="podnaslov">
        <p>Dinamo je izgubio dva boda tamo gdje se najmanje nadao, tako da je Hajduk u prilici doći na samo bod zaostatka. U Varaždinu je utakmica prekinuta u 80. minuti zbog magle</p>
      </div>
      <div type="članak">
        <p>
          <hi rend="bold">ZAGREB - SLAVEN BELUPO 2:0 (Vugrinec 68-11m, Abdurahimi 71)<lb /></hi>
        </p>
        <p>
          <hi rend="bold">Zagreb</hi>: Stadion Kranjčevićeva<hi rend="bold">; Sudac</hi>: Goran Proleta (Opuzen)<hi rend="bold">; ZAGREB</hi>: Škorić - Mujdža, Mikulić, Kartelo, Ivanković - Abdurahimi, Jugović, Oršulić, Špičić - Piškor, Vugrinec<hi rend="bold">; SLAVEN BELUPO</hi>: Rodić - Purić, Rogulj, Lapić, Čaval - Poldrugač - Grgurina, Jajalo - Šafarić - Vručina, Jurić</p>
        <p>Od 23. kolovoza, znači gotovo tri mjeseca, Zagreb je čekao pobjedu u svome domu u Ulici pjesnika. I dočekao ju je kada se tome malo tko nadao u nadmetanju s iznimno opasnim Slavenom Belupom, koji u Kranjčevićevoj redovito bilježi pozitivne rezultate. No, dok je Zagreb naznačio kraj svoje krize Slaven je u nju pomalo uplovio. Pjesnici su, doduše, bili bolji nego protiv Osijeka kada su upisali posljednja tri domaćinska boda. Krenuli su sa zanimljivom postavom ali ona je napokon otvorila susret kako treba - autoritativno i domaćinski.<lb />Slaven se pak doimao rezervirano, kao da je u odsutnosti svoga top strijelca Vručine ostao bez elana.</p>
        <p>
          <hi rend="bold">- Mi smo bili razlog zbog kojeg su Koprivničani djelovali sputano. Odigrali smo zrelo i pametno</hi> - govorio je nakon susreta domaći trener Pavlović.</p>
        <p>Igrač koji je unašao živost i hitrinu u igru Zagreba bio je 18-godišnji Besart Abdurahimi. Na poziciji desnoga veznoga probijao je, bio prodoran i okomit, te je posve zasluženo junak utakmice. Dodatan razlog? Na njemu je napravljen kazneni udarac, a četiri minute potom spustio se u kazneni prostor gostiju i krasnim udarcem iz nezavidne pozicije pogodio suprotni kut.<lb /><hi rend="bold">- Bes je junak! Odigrao je vrlo kvalitetno i uopće me nije iznenadio. Koristio je <FONT COLOR="#CC3300"><b>brzinu</b></FONT> i hitrinu </hi>- o čovjeku odluke će Pavlović.<lb />A odluka je stigla u trenucima kada je igra padala, kada se mislilo da samo slučajni pogodak može riješiti pobjednika.<lb /><hi rend="bold">- Jedanaesterac nije prelomio dvoboj, koji je bio dosta ravnopravan. Mi smo svoje dvije prilike imali u prvome dijelu, a isti broj njih i u nastavku. Ali, propustili smo ih realizirati, domaćin je svoje iskoristio i ja mu čestitam na trijumfu </hi>- započeo je obraćanje trener gostiju Mile Petković.</p>
        <p>
          <hi rend="bold">GOLOVI</hi>
        </p>
        <p>
          <hi rend="bold">1:0 - Vugrinec (68-11m)!</hi>
        </p>
        <p>Pjesnici su do vodstva stigli iz najstrože kazne koji je rutinirano izveo iskusni Davor Vugrinec. Sudac je prekšaj Rogulja nad Abdurahimijem ocjenio kao prekršaj za jedanaesterac.</p>
        <p>
          <hi rend="bold">2:0 - Abdurahimi (71)!</hi>
        </p>
        <p>Nakon što je iznudio penal, mladi Zagrebov veznjak i sam je matirao Rodića.</p>
        <p> </p>
        <p>
          <hi rend="bold">VARTEKS - OSIJEK 0:0</hi>
        </p>
        <p>
          <hi rend="bold">Varaždin</hi>: Stadion Varteksa. Gledatelja: 2.000<hi rend="bold">; Sudac</hi>: Domagoj Vučkov (Rijeka)<hi rend="bold">; VARTEKS</hi>: Dreven - Papa, Lučić, Prahić, Melnjak - Golik, Brezovec, Mujanović, Mumlek, Smrekar - Novinić<hi rend="bold">; OSIJEK</hi>: Skender - Vida, Smoje, Pranjić, Andre Luis - Babić, Lončarević, Todorčev - Knežević - Miličević, Barišić</p>
        <p>Osam minuta prije isteka regularnog dijela utakmice sudac Vučkov prekinuo je utakmicu Varteksa i Osijeka, kod rezultata 0:0, koji je tako postao konačan. Magla je ipak bila pregusta, susret se nije mogao nastaviti. <lb />A Osijek je u drugom poluvremenu prilično "opasno živio" jer je domaćin bio dominantnija i bolja momčad. Gosti su u cijelom susretu uputili tek dva udarca na gol Drevena, od toga niti jedan u nastavku igre.<lb />Očekivala se od Varteksa i Osijeka bolja utakmica, iako su oba trenera krenula prilično napadački, s tri napadača, kao i s presingom na zadnju liniju. Sve to potrajalo je samo do 10. minute, kada se je tempo igre prilično oslabio. U drugom poluvremenu se ipak igrao nešto bolji nogomet, a poluvrijeme je s tri prigode otvorio Mujanović. U jednoj je Skender odlično reagirao, a u druge dvije je Mujanovićeva reakcija bila prilično loša, iako se radilo o idelanim situacijama. Osijek se nekako još više povukao, no u nastavku nisu imali niti poluprigoda.<lb />Obrana Varteksa funkcionirala je odlično, kapetan Mumlek bio je prilično raspoložen za igru, no napadači se nisu baš istaknuli. Posebice Mujanović koji je imao tri izgledne lopte za pobjedu. Najviše domaći mogu žaliti za 55. minutom, kada je Mumlek sjajno dodao loptu, a Mujanović krenuo na nju, iako je Novinić bio u boljoj poziciji. <lb />Odličnim reakcijama istaknuo se još jednom Skender, posebice u 52. minuti, kada je obranio šansu Mujanoviću. On je kapetanski predvodio Osječane do jednog boda, iako njihova igra nije bila niti blizu one iz posljednjih susreta. <lb />Na kraju susreta više razloga za žaljenje imao je domaći trener Dražen Besek:<lb /><hi rend="bold">- Šteta da nismo zabili, možda da nije bilo prekida, možda bismo i uspjeli. Nisam razočaran, angažman ekipe je bio velik, s time sam zadovoljan i na tome im čestitam. Zadovoljan sam i s tijekom utakmice, koji je išao nama u prilog.<lb /></hi>Gostujući trener Steinbruckner je rekao:</p>
        <p>
          <hi rend="bold">- Nezadovoljan sam igrom prema naprijed, nismo napravili dovoljno prigoda, što je bio glavni problem naše igre, koja nije bila na razini. U obrani smo posao korektno odradili, a angažman svih igrača bio je visokoj razini. Ovim rezultatom nastavljena su i dva niza; Osijek tako već petu utakmicu ne zna za poraz, dok Varteks treći domaći susret nije uspio okončati pobjedom.</hi>
        <p>
          <hi rend="bold">Zadar</hi>: Stanovi. Gledatelja<hi rend="bold">: </hi>3.000<hi rend="bold">; Sudac</hi>: Danijel Tranpus (Osijek)<hi rend="bold">; ZADAR</hi>: Vuković - Puljić, Batkoski, Parmaković - Maruna, Milin, Ljubičić, Pletikosić - Surać, Tomasov - Terkeš<hi rend="bold">; ŠIBENIK</hi>: Blažević - Kwedi, Kulušić, Raič, Celišćak - I. Bulat, A. Bulat, Milanovi, Alispahić - Kovač, Rodić.</p>
        <p>Susjedski derbi prošao je onako kako su priželjkivali Zadrani, bilo je dosta čvrsto i borbeno, a završilo njihovom pobjedom. Tek u drugom poluvremenu Zadar je uspio dobro završiti jednu od niza akcija kojima se jučer probijao kroz šibenske obrambene redove i to zahvaljujući dobroj suradnji Dragana Župana i Marina Tomasova. Dobro, bilo je tu i male pripomoći šibenske obrane koja se u tom trenu našla, blago rečeno, iznenađena, ali i to je sastavni dio nogometa. Kako bi golovi padali kad bi sve obrane bile savršene i neprobojne?<lb />Moglo bi se reći da je u prvom poluvremenu Zadar imao više prigoda, ali jednostavno nije znao to iskoristiti. <lb /><hi rend="bold">- Čestitam Zadru. Možda je moglo biti drugačije, ali Zadar je zasluženo dobio. Vidjeli smo prvo poluvrijeme s dosta dinamike i dosta prigoda, u drugom poluvremenu Zadar je stvorio i održao inicijativu. Dali su gol, zasluženo dobili čime je došao kraj naše uspješne serije</hi> - kazao je Ivica Kalinić, trener Šibenika.<lb />Logično je da su grozničava iščekivanja nove pobjede Zadranima nabacila malo više psihološkog opterećenja na pleća. O tome je govorio i Ivica Datković, njihov trener. <lb /><hi rend="bold">- Cijeli tjedan nije bilo lako nositi se s kojekakvim pričama o ovoj utakmici i pronaći način kako prići obvezama. Slažem se da je prvo poluvrijeme bilo bolje, ali mi nismo poentirali i trebali smo u drugom na bilo koji način doći do gola. Čestitam igračima, a čestitam i Šibenčanima na korektnoj igri. Nije bilo grubosti, ali je bilo muški i čvrsto </hi>- kazao je Datković.<lb />Treba se složiti s obojicom da je drugo poluvrijeme doista bilo sadržajno siromašnije, ali valjda je to nekako i bio logičan slijed događaja, premda treba spomenuti da je baš u drugom poluvremenu Šibenik imao dvije dobre situacije, ali na svoju žalost to nije iskoristio. Imao je ponešto i Zadar, no osim onog jedinog Tomasovljeva gola, sve druge lopte koje su išle prema Blaževićevim vratima nisu završile u mreži.</p>
        <p>Gol<lb /><hi rend="bold">1:0 - Tomasov (55)</hi></p>
        <p>Župan izvrsno dodaje iza leđa šibenske obrane, Tomasov ušao u prazan prostor, prošao vratara Blaževića i lako poentirao.</p>
        <p />
        <p> </p>
        <p>
          <hi rend="bold">CROATIA SESVETE - INTER 1:3 (Maruna 71/Sivonjić 25, Budimir 53, Sivonjić 58)<lb /></hi>
        </p>
        <p>
          <hi rend="bold">Zagreb</hi>: Stadion Maksimir<hi rend="bold">; Sudac</hi>: Domagoj Ljubičić (Osijek)<hi rend="bold">; CROATIA SESVETE</hi>: Radoš - Šušak, Landeka, Mus, Mijatović - Čižmek, Čičak - Jurakić, Palić, Juroš - Vojnović<hi rend="bold">; INTER</hi>: Brašnić - Ceraj, Pecelj, Budimir, Krznar - Batarelo, Yankep, Grgurović - Cavrić - Bule, Sivonjić</p>
        <p>Borimir Perković očitao je lekciju svom bivšem klubu. Inter je kao gost u Maksimiru svladao Croatiju Sesvete uvjerljivom prezentacijom na travnjaku. Sesvećani su i dalje u silaznoj putanji. U zadnjih pet utakmica osvojili su samo jedan bod.<lb /><hi rend="bold">- Djelomično smo nešto i odigrali, ali smo nastavili seriju loših rezultata. Ne mogu svojim igračima zamjeriti htijenje i zalaganje. Ono što me brine jest činjenica da primamo golove iz individualnih pogrešaka</hi> - kaže trener Croatije Ljupko Petrović i nastavlja:<lb /><hi rend="bold">- Očito je da su šavovi popucali i nastupila su teška vremena. Moramo nastaviti raditi kako bismo izborili ostanak u ligi. </hi><lb /><lb />Ljupko Petrović ne razmišlja o ostavci, barem ne javno. Što o tome misli predsjednik kluba Zvonko Zubak, koji u nedjelju nije bio na maksimirskom stadionu?<lb /><hi rend="bold">- Očigledno je da smo u velikoj krizi. Realan sam, i kad smo pobijedili Hajduk nismo igrali dobro. Vidjet ćemo kakve ćemo korake poduzeti, sjest ću s trenerom i analizirat ćemo situaciju </hi>- pomalo je tajanstven ostao prvi čovjek Sesvećana. <lb />Nova era Sesvećana bez braće Petrović, Agića i Polovanca za njih je počela iznimno loše. Inter je u Maksimiru nadigrao svog službenog domaćina, iskoristio njegove pogreške i hladnokrvno ga prizemljio. Nemilosrdni Ilija Simonić s dva je gola obilježio utakmicu, ali i ostali njegovi suigrači na travnjaku su izgledali bolje od većine suparnika. Sesvećani su bili potpuno nekonkretni i počeli su igrati tek kada su gosti zabili treći pogodak te tako praktički osigurali pitanje pobjednika.<lb /><hi rend="bold">- Jako sam zadovoljan i sretan, koliko god me veseli pobjeda i bodovi toliko i način na koji igram. Drago mi je što na utakmici vidim stvari koje radimo na treningu. Vjerujem da će biti još bolje</hi> - kaže trener Intera Borimir Perković čije je i momčad na posljednja tri gostovanja osvojila sedam bodova.</p>
        </p>
        <p>Nakon korner Grgurovića, Budimir se najbolje snašao i pogodio mrežu Radoša.</p>
        <p>
          <hi rend="bold">0:3 - Sivonjić (58)</hi>
        </p>
        <p>Sivonjić je još jednom pobjegao poroznoj Croatijinoj obrani i u situaciji 'jedan na jedan' prevario Radoša.</p>
        <p>
          <hi rend="bold">1:3 - Maruna (71)!</hi>
        </p>
        <p>Smanjenje vodstva gostiju stiglo je preko Marjana Marune koji je sam izašao pred Brašnića i poentirao.</p>
        <p />
        <p> </p>
        <p>
          <hi rend="bold">CIBALIA - DINAMO 1:1 (Pavličić 40/ Sammir 55)<lb /></hi>
        </p>
        <p>
          <hi rend="bold">Vinkovci: </hi>Stadion Cibalije<hi rend="bold">; Sudac</hi>: Vlado Svilokos (Sisak)<hi rend="bold">; CIBALIA</hi>: Burcsa - Milardović, Leutar, Medvid - Radotić, Mazalović, Pavličić, Husić, Čuljak - Malčić, Đafić<hi rend="bold">; DINAMO</hi>: Butina - Mikić, Lovren, Bišćan, Ibanez - Vrdoljak, Hrgović - Badelj, Morales, Mandžukić - Tadić</p>
čega ja smireno matirao Butinu.</p>
        <p>Nakon uvodnih 20-ak minuta, i zagrebački Modri počeli su igrati.
        </p>
        <p>Dinamo je do izjednačenja stigao nakon superpreciznog Sammirovog udarca. s 25 metara. Burcsa nije imao šanse.</p>