<div type="naslov">
        <p>Bordeaux pobijedio Monaco i stavio jednu ruku na krunu prvaka!</p>
      </div>
      <div type="podnaslov">
        <p>Nogometašima Bordeuaxa je ostala još samo jedna prepreka do naslova prvaka Francuske. U posljednjem kolu moraju s gostovanja kod Caena donijeti barem bod</p>
      </div>
      <div type="članak">
        <p>Pobjedom protiv Monaca na domaćem terenu 1-0, Bordeaux je ostvario desetu pobjedu zaredom u Le Championnatu. Promocija prvaka se nije dogodila jer je njihov jedini konkurent Marseille također slavio (na gostovanju kod Nancyja 2-1). Razlika na vrhu između ova dva kluba je tako i dalje tri boda, a Bordeauxu je dovoljan bod kod Caena koji, pak, ima svoje interese u tom meču. Naime, Caen se grčevito bori ne bi li ostao i dalje u prvoligaškom društvu. Marseille će, pak, u posljednjem kolu igrati na domaćem terenu protiv Rennesa.</p>
        <p>Pogodak Marokanca Marouanea Chamakha u 36. minuti bio je jedini na utakmici Bordeauxa i Monaca. Ostalo vrijeme Bordeuax je kontrolirao igru, ali je istovremeno osluškivao što se događa s Marseilleom. Svoj dio posla su dobro obavili, ali koncentraciju moraju zadržati i sljedeće kolo. Nitko od tri hrvatska nogometaša (Šimić, Pokrivač, Leko) nije igrao za Monaco, dok je Gregory Sertić ušao u igru za domaćina u 63. minuti umjesto Gouffrana. Marseille nije imao problema kod Nancyja gdje je pobijedio 2-1, ali je i vodio 2-0.</p>
        <p>Ovo 37. kolo posebno će po zlu pamtiti nogometaši Nantesa koji su u direktnom obračunu za spas i igranje u prvoj ligi poraženi kod Sochauxa 2-1. Hrvatski nogometaš Ivan Klasnić je odigrao drugo poluvrijeme, kada je zamijenio Bekamengu. Klasnić se našao u nekoliko prilika, a u 61. minuti je iznudio jedanaesterac (prekršaj Afolabija) nakon kojeg je Nantes smanjio. No, do izjednačenja Nantes nije došao i sada su na putu prema drugoj ligi, gdje su igrali prošle sezone.</p>
        <p>U borbu za Europa ligu (nekadašnji Kup UEFA-e) se opet ubacio Toulouse koji je slavio kod Nice (2-0), a usporedno im je na ruku išao poraz PSG-a kod Valenciennesa (2-1).</p>